Blog Šárky Sudové: Co na mně mají lidi rádi?

20.03.2017

Jsou otázky, které mě dokážou na chvíli zahnat do kouta. Například ta, na niž v rámci seriálu NN pod názvem „Zásadní životní otázky“ odpovídali lidé z celé Evropy. Co na mně mají lidi rádi? Já nevím!

„Co na mně máš rád?“ vpadla jsem tátovi do soustředěného montování soklu pod myčkou. „Ti hrabe?“ reagoval protiútokem. Je fakt, že na mě kdyby někdo takhle nastoupil, taky bych se bránila. Bylo nutné zvolit méně invazivní taktiku. Když jsem se znovu zdráhavě zamyslela, napadlo mě několik věcí, které ovšem nemusí být nutně pozitivní. Záleží na úhlu pohledu.

Moje ruce. Některým se ty dlouhé, hubené prsty líbí, jiní je přirovnávají k zlodějským šperhákům. Pro mě jsou to docela hezké, zlodějské šperháky. A šikovné! Jinak ale žádná hitparáda. Nemůžu sehnat rukavice a navíc zůstanu na ocet, protože mezi dětskými šperky nesežene snubák ani ten sebeschopnější princ.

Z vizuální stránky by to bylo asi tak všechno. Pokud je něco dalšího, co se na mně lidem líbí, pak to není taková pecka, aby to rozpoutalo jakoukoliv diskuzi. Povahové rysy snad ukrývají větší bohatství. Jaké to jsou?

Perfekcionismus – v práci klenot, v osobním životě břemeno. Urputnost – jsem příklad pro „třikrát mine, počtvrté zamíří znovu špatně, ale nevzdá to.“ Takhle ironicky, leč pravdivě mě na vysoké vystihl kyselý profesor ekonomie, když jsem u zkoušky hledala rovnováhu nabídky a poptávky už i pod stolem. Pozitivně ironická – většinu přátel vytáčím radou, ať ve svých tragédiích hledají to pozitivní – vždycky tam něco je. A většina přátel mi dřív nebo později dá za pravdu. Drzost – už třicet let mě za ni jedni chválí a druzí kárají. Taky občas slyším, že mám skvělý smysl pro sebeironii. A já to přitom všechno myslím naprosto vážně.

Hledání něčeho, čím bych mohla potěšit všechny, jsem po hluboké úvaze vzdala. Naštěstí to za mě našel jeden dobrý přítel. „Seš děsně bláznivá, což mě nejen rozesmává, ale taky ujišťuje, že já jsem docela normální.“ 


 

Přihlásit se k odběru novinek

Nejnovější články

Mohlo by vás zajímat

Jsme tu pro vás!

Uvažujete jak sebe, nebo svou rodinu zabezpečit pro případ nepříznivých situací?
Neváhejte nás kontaktovat!
Rádi vám se vším poradíme a
zodpovíme vaše dotazy.