Svět financí

Chcete být milionářem?

Kdo by nechtěl mít na kontě pěknou kulatou sumičku a užívat si podzim svého života stejně jako pověstní němečtí důchodci? Asi málokdo.
 

5 finančních předsevzetí pro rok 2018

Asi většina z nás s penězi bojuje. Zkuste ale do nového roku vykročit s pěti finančními předsevzetími. Pokud se vám podaří splnit alespoň tři, můžete na sebe být pyšní.
 

6 rad, jak uplatit Ježíška

Vánoce jsou za rohem, nákupní centra narvaná k prasknutí a vás trochu začíná děsit, že nepatříte mezi ty nadšence, kteří už mají všechny dárky dávno zabalené. Vlastně ještě ani žádné nemáte. Vaše peněženka navíc zeje prázdnotou. Nezoufejte! Vánoce jsou především o klidu a pohodě a k té přeci vy ani vaši blízcí žádné drahé dárky nepotřebujete.
 

5 triků pro „mladé peněženky“

Možná si říkáte, že když si nebudete denně kupovat kávu a do práce si přinesete svůj oběd, stanou se z vás milionáři. Jenže pozor! Potrvá to asi 250 let! Střádat korunku ke korunce není nejlepším způsobem, jak život prožít. Skutečnou cestou k tomu, jak ušetřit, je začít se soustředit na velké finanční položky.
 

Nejlepší čas na nákup měsíc po měsíci

Nástup dětí do školy, Vánoce nebo rozbitá pračka – některé události pořádně provětrají vaši peněženku. Spoustu větších nákupů si ale můžete naplánovat na výhodnější období a ušetřit tak poměrně slušnou částku, kterou pak můžete využít právě na nečekané výdaje. Kdy je nejlepší čas na pořízení nového telefonu, vybrání dovolené nebo třeba koupi nových lyží? Podívejte se na naše tipy!
 

Šikovné rady pro rodiče, jak ušetřit

Dětský úsměv je léčivý a nabíjí nás energií. Chvilky strávené s našimi dětmi bychom nevyměnili za nic na světě.
 

Znají vaše děti skutečnou hodnotu peněz?

Děti jsou brilantními byznysmeny už odmalička.
 

Peníze a dovolená

Období letních dovolených je konečně tady. Tisíce z nás letos opět vyrazí do zahraničí a budou potřebovat vyměnit české koruny za cizí měnu.
 

V jakém věku má smysl začít přemýšlet o penzijním spoření?

Nedávno vám bylo třicet, máte slibně rozjetou kariéru, bydlíte v hezkém bytě a jste konečně v situaci, kdy si připadáte finančně v pohodě? Pak je důchodové spoření asi tou poslední věcí, kterou byste se chtěli teď zabývat. Právě třicítka je ale ideálním věkem pro to, začít si na důchod vytvářet finanční rezervu.
 

Má rizikové pojištění smysl i pro mě, když nemám děti?

Nejčastějším důvodem, proč si lidé uzavírají rizikové životní pojištění, je snaha zabezpečit své blízké – a především potomky – pro případ, že by se jim něco stalo. Co když ale děti zatím nemáte? Má pro vás v takovém případě rizikové životní pojištění smysl?
 

Přihlásit se k odběru novinek

Nejnovější články

Mohlo by vás zajímat