Svět financí

Peníze a dovolená

Období letních dovolených je konečně tady. Tisíce z nás letos opět vyrazí do zahraničí a budou potřebovat vyměnit české koruny za cizí měnu.
 

V jakém věku má smysl začít přemýšlet o penzijním spoření?

Nedávno vám bylo třicet, máte slibně rozjetou kariéru, bydlíte v hezkém bytě a jste konečně v situaci, kdy si připadáte finančně v pohodě? Pak je důchodové spoření asi tou poslední věcí, kterou byste se chtěli teď zabývat. Právě třicítka je ale ideálním věkem pro to, začít si na důchod vytvářet finanční rezervu.
 

Má rizikové pojištění smysl i pro mě, když nemám děti?

Nejčastějším důvodem, proč si lidé uzavírají rizikové životní pojištění, je snaha zabezpečit své blízké – a především potomky – pro případ, že by se jim něco stalo. Co když ale děti zatím nemáte? Má pro vás v takovém případě rizikové životní pojištění smysl?
 

Průzkum NN: Pro Čechy je v životě nejdůležitější rodina

Podle některých novinových titulků se vám může zdát, že tradiční hodnoty se v Česku už dávno nenosí. Opak je však pravdou. Z letošního průzkumu NN pojišťovny jasně vyplývá, že pro Čechy je v životě stále na prvním místě jejich rodina.
 

Spoření na důchod se vyplatí. Ušetří ve stáří mnoho starostí

Důchod je považován za klidné období, kdy už člověk nemusí nic moc řešit a může si užívat radost z vnoučat.
 

Doplňkové penzijní spoření: Jak získat nárok na maximální daňový odpočet

Stát podporuje občany, kteří si spoří na penzi. Jednou z forem této podpory je možnost odečíst si až 24 000 ročně z daňového základu.
 

Prázdninové úrazy mohou způsobit větší problémy než zkaženou dovolenou

Léto je v plném proudu a sluníčko láká ven i zarputilé workoholiky, kteří jinak tráví celé dny zavření v kanceláři.
 

Zájem o spoření na důchod roste s věkem

Zajímalo nás, jaký je pohled obyvatel ČR na produkty doplňkového penzijního spoření. Výsledky online průzkumu, provedeného agenturou NMS v lednu 2016, nám poskytly přibližnou odpověď.
 

Doplňkové penzijní spoření je minimální základ

Kdo z nás by si nepřál prožít klidný a spokojený důchod? Ať chceme nebo ne, v dnešní době potřebujeme k zajištění pohodlného stáří dostatečnou finanční rezervu. Mnoho lidí si to však neuvědomuje, a pak jsou po odchodu do důchodu překvapeni, jak moc museli slevit ze svého dosavadního životního standardu. Jak se této situace vyvarovat? Nejjistější cestou je dlouhodobé důchodové spoření.
 

Rizikové pojištění je trendem posledních let

V posledních letech se na trhu životních pojištění objevuje trend návratu k čistě rizikovému pojištění.
 

Přihlásit se k odběru novinek

Nejnovější články

Mohlo by vás zajímat