Muzea, kde nudu nezažijete.

29.05.2020

Muzea v Česku hlásí otevřeno! Ve kterých si kulturní odpoledne rozhodně užijete?

Mimořádná doba sice stále ještě trvá, stejně jako některá bezpečnostní opatření. Přesto se vše postupně začíná vracet do normálu. Také muzeím a kultuře se v Česku blýská na lepší časy. Exponáty za sklem, staré texty a zaprášené vitríny jsou už natěšené na vaše oči. Jestliže jste milovníci muzeí, pak jejich návštěvu rozhodně přidejte do svého itineráře a nevynechejte ani neobvyklé expozice!

Text: Karolína Rychtecká Foto: Archiv

Muzeum historických nočníků a toalet

Netradičně tradiční muzeum historických nočníků a toalet se nachází v našem hlavním městě. V muzeu pod Vyšehradem najdete asi dva tisíce nejrůznějších kousků z blízké i dávné minulosti. Prohlédnout si můžete například nočníky, které byly speciálně vyrobeny pro Napoleona Bonaparte, pro čínského císaře či pro Lincolnovu ložnici v Bílém domě. Ve zdejší expozici je k vidění také nočník celý ze stříbra, speciální kolekce dámských nočníků nebo nočníků pro panenky. Muzeum vás v neposlední řadě provede i samotným vývojem toalet. I když se jedná o běžné věci, které každý dennodenně používáme, jistě vás celá expozice nadchne. A možná právě proto.

Muzeum fantastických iluzí

V Praze ještě chvíli zůstaneme, nachází se zde totiž jedno z nejzábavnějších muzeí v Česku. Jedná se o Muzeum fantastických iluzí ve Vodičkově ulici, nedaleko Václavského náměstí. Nabízí více jak 100 interaktivních optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vyzkoušet můžete kouzelnou židli nebo magickou místnost, která z vás udělá miniaturu, či naopak obra. Nechte se odnést dinosaurem do svého hnízda nebo vystřelit z děla a levitovat ve vzduchu. Možností je tady více než dost a expozice si užijete v jakémkoli věku. Hlavně si nezapomeňte nabít foťák, ať si můžete pořídit legrační a jedinečné fotky.

Peklo Čertovina

Máte rádi pohádky a pekla se nebojíte? Vyrazte do Hlinska do muzea Peklo Čertovina. Muzeum vás vtáhne až 12 metrů pod zem, kde se potkáte s těmi pravými pekelníky nebo samotným Luciferem. Expozice nemá za úkol strašit a děsit nečekaným lekáním. Jedná se o rodinný areál plný zážitků, a navíc je jediný svého druhu v Evropě. Muzeum je nádherně interiérově zařízené a má také své občerstvení, kde se pije z čertích rohů. Celý zážitek vám dotvoří příběhy o pekle a po návštěvě už budete přesně vědět, co obnáší všech sedm hříchů. Peklo Čertovina je ideálním místem pro rodiny s dětmi, ale také pro dospělé.

Letecké muzeum v Kunovicích

Věděli jste, že se u nás můžete na letadla nejen dívat, ale také se jich dotknout a podívat se u spousty z nich dovnitř? Tento zážitek vám umožní Letecké muzeum v Kunovicích. Prohlédnout si můžete útroby letadel, dotýkat se jich, ale také si například poslechnout radiokomunikaci posádek s letištní věží. Návštěva vám zabere celý den, a navíc zde nejsou mezi návštěvníky a vystavenými exponáty žádné bariéry. Vyrazíte s rodinou nasát tu pravou leteckou atmosféru?

Muzeum Járy Cimrmana a rozhledna Maják v Příchovicích

Jára Cimrman, legenda Českého nebe. Jste fanouškem cimrmanovských her, hlášky z nich užíváte v běžném životě a nikdy vás neomrzí? Vyrazte do Muzea Járy Cimrmana v Příchovicích. V areálu U Čápa stojí Maják Járy Cimrmana s dobovou expozicí. V muzeu je umístěna značná část „pozůstalosti“ Járy Cimrmana a mnoho dalších předmětů z doby, kdy tato legenda pobývala na Liptákovsku. K vidění jsou například dívčí šaty, které malý Jára nosíval ve svém takzvaném dívčím období, či géniova busta, kterou při napařování klobouků poničil kloboučník Lešner. Muzeum má i venkovní expozici – pohádkový lesopark, který si užijí zejména děti.  
 

Přihlásit se k odběru novinek

Nejnovější články

Mohlo by vás zajímat

Jsme tu pro vás!

Uvažujete jak sebe, nebo svou rodinu zabezpečit pro případ nepříznivých situací?
Neváhejte nás kontaktovat!
Rádi vám se vším poradíme a
zodpovíme vaše dotazy.