Blog Šárky Sudové: Kdy a kde čerpám inspiraci?

13.03.2017

Někteří lidé touží tvořit, ale marně hledají inspiraci. „Jak to, že máš pořád o čem psát?“ ptají se mě a chtějí recept. Asi mám štěstí. Mé příběhy píše sám život.

Ubíráme se s maličkým rozbitou polňačkou a máme tak závratné tempo, že po kolejích na protější stráni už stihly projet tři vlaky a na louce vedle cesty vykvést sněženky. Marně lákám synka na rezavý traktor opodál, nezabírají ani nabízené klíče a sušenka. Prostě ho to nebaví. Ano, i hyperaktivním vrcholovým sportovcům se může narodit mistr světa v lenosti. 

A pak míjíme louži. A není to jen tak ledajaká louže. Tohle je prvotřídní louže! Hluboká až nad kotníky, tak akorát velká, aby si v ní dítě mohlo pohodlně zaplavat, a tak krásně špinavá! Už první dupnutí malé botičky rozhání všechny chmury a z lenochoda se stává Usain Bolt. Sem! Tam! Sem! Tam! Troubení dalšího vlaku tentokrát přehlušuje dětský smích naplněný štěstím. Synek řádí jak pominutý a radostí se plácá do zabahněných kolínek. Paralyzovaně sleduji ten zázrak a než se rozhoupu k výchovnému zákroku, mění se mentolová kombinéza v montérky zemědělce hnojícího pole. 

Je čas jít dál. „Hm!“ křikne syn po křovácku a rozkazovačně ukáže na moje ramena. Tak se v té louži vyřídil, že už neuťape ani metr, chce na koně. Mám novou, růžovou bundu, která nebyla vůbec levná. Domů ho tedy nesu v napřažených rukách. Ruším večerní hodinu power jógy.

Jen co mládě postavím v předsíni na zem, opře se špinavýma rukama o vyleštěné zrcadlo a navrch obdaří svůj odraz vášnivým francouzákem. Udržuji koncentraci a opatrně vylévám vodu z minibot, pak obezřetně stahuji montérky. Skutečnost, že to krutě odnesly i punčocháče, zaznamenávám až po veselém tanečku syna na bílém koberci. Nad ránem mě budí první kýchnutí, po východu slunce už vysáváme nudle ostošest. 

A takhle vypadá celý můj život. Nepřemýšlím nad následky, ale užívám si chvíle, které mi přináší!

A to je možná ten recept...

Přihlásit se k odběru novinek

Nejnovější články

Mohlo by vás zajímat

Otestujte si svoji kondici

Odpovězte na pár jednoduchých otázek a hned zjistíte, jak jste na tom s kondicí.

Spustit test kondice

Jsme tu pro vás!

Uvažujete jak sebe, nebo svou rodinu zabezpečit pro případ nepříznivých situací?
Neváhejte nás kontaktovat!
Rádi vám se vším poradíme a
zodpovíme vaše dotazy.