Blog Šárky Sudové: Kdy a kde čerpám inspiraci?

13.03.2017

Někteří lidé touží tvořit, ale marně hledají inspiraci. „Jak to, že máš pořád o čem psát?“ ptají se mě a chtějí recept. Asi mám štěstí. Mé příběhy píše sám život.

Ubíráme se s maličkým rozbitou polňačkou a máme tak závratné tempo, že po kolejích na protější stráni už stihly projet tři vlaky a na louce vedle cesty vykvést sněženky. Marně lákám synka na rezavý traktor opodál, nezabírají ani nabízené klíče a sušenka. Prostě ho to nebaví. Ano, i hyperaktivním vrcholovým sportovcům se může narodit mistr světa v lenosti. 

A pak míjíme louži. A není to jen tak ledajaká louže. Tohle je prvotřídní louže! Hluboká až nad kotníky, tak akorát velká, aby si v ní dítě mohlo pohodlně zaplavat, a tak krásně špinavá! Už první dupnutí malé botičky rozhání všechny chmury a z lenochoda se stává Usain Bolt. Sem! Tam! Sem! Tam! Troubení dalšího vlaku tentokrát přehlušuje dětský smích naplněný štěstím. Synek řádí jak pominutý a radostí se plácá do zabahněných kolínek. Paralyzovaně sleduji ten zázrak a než se rozhoupu k výchovnému zákroku, mění se mentolová kombinéza v montérky zemědělce hnojícího pole. 

Je čas jít dál. „Hm!“ křikne syn po křovácku a rozkazovačně ukáže na moje ramena. Tak se v té louži vyřídil, že už neuťape ani metr, chce na koně. Mám novou, růžovou bundu, která nebyla vůbec levná. Domů ho tedy nesu v napřažených rukách. Ruším večerní hodinu power jógy.

Jen co mládě postavím v předsíni na zem, opře se špinavýma rukama o vyleštěné zrcadlo a navrch obdaří svůj odraz vášnivým francouzákem. Udržuji koncentraci a opatrně vylévám vodu z minibot, pak obezřetně stahuji montérky. Skutečnost, že to krutě odnesly i punčocháče, zaznamenávám až po veselém tanečku syna na bílém koberci. Nad ránem mě budí první kýchnutí, po východu slunce už vysáváme nudle ostošest. 

A takhle vypadá celý můj život. Nepřemýšlím nad následky, ale užívám si chvíle, které mi přináší!

A to je možná ten recept...

Přihlásit se k odběru novinek

Nejnovější články

Mohlo by vás zajímat

Jsme tu pro vás!

Uvažujete jak sebe, nebo svou rodinu zabezpečit pro případ nepříznivých situací?
Neváhejte nás kontaktovat!
Rádi vám se vším poradíme a
zodpovíme vaše dotazy.