Přeskočit na: Obsah

NN Night Run přilákal na Letnou přes dva a půl tisíce běžců

Noční běh NN Night Run na pražské Letné přilákal na konci září přes 2600 běžců z celé republiky.

NN pojišťovna a penzijní společnost připravila pro běžce i jejich podporovatele bohatý program, v němž nechyběly konzultace s fyzioterapeuty nebo odborníky na techniku běhání.

Noční běhy se na Letné odehrály hned dva. První odstartoval ve čtvrt na osm pětikilometrový Avon Běh proti rakovině prsu a hodinu po něm pak NN Night Run Praha na 10 kilometrů. Ten odstartovala výkonná ředitelka pro marketing a produktový vývoj NN ČR/SR Kateřina Štěrbová.

„Běhání je pro mě symbolem týmového ducha a zdravého životního stylu,“ uvedla v rozhovoru před samotným zahájením závodu. „Běh se stal velmi populárním, běhá se pořád a všude. Jsem moc ráda, že se tady sešlo tolik lidí, kteří si tento sportovní den užívají. Nás v NN zdravý životní styl zajímá a chceme ho podporovat. NN podporuje tento druh běžeckých akci nejen v Česku, ale celoevropsky,“ dodala.

Oba závody se běžely na 5 km dlouhém okruhu. Terén byl ve tmě místy až překvapující, ačkoliv nebyl stvořen pro nejrychlejší časy. Závodníky vybavené čelovkami na něm čekalo hodně pravoúhlých zatáček, dokonce čtyři téměř vratky, seběh i výběh, seskoky schůdků a v některých místech i vzdouvající se asfaltové hrby, vyžadující měkký „terénní“ došlap. V orientaci závodníkům výborně pomáhali dobrovolníci se světelnými pendreky.

Charitativního závodu Avon Běh proti rakovině prsu na pět kilometrů se zúčastnilo i mnoho známých osobností. Stupně vítězů tak vypadaly jako na olympiádě. Na tom nejvyšším stál pětibojař David Svoboda, mezi dámami se umístila čtvrtá biatlonistka Veronika Vítková. „Běhal jsem ráno u nás doma v lese a tady jsem byl jen fandit. Ale lituju toho, bráchu bych rád zaběhl,“ komentoval to Tomáš Svoboda, triatlonista a dvojče vítěze.

Kromě samotného běhu byl připraven pro účastníky závodu i ty, kteří přišli na závod jen fandit, bohatý doprovodný program. Ve velkém stanu NN pojišťovny a penzijní společnosti čekaly na návštěvníky konzultace s fyzioterapeuty, odborná diagnostika došlapu, měření tlaku, ale také aktivity pro děti či velmi oblíbený fotokoutek. Před stanem pak byla velká relaxační zóna, ve které mohl každý na chvíli ulevit bolavým nohám.

Na momentky z celého dne a videa ze závodu se můžete podívat na našich facebookových stránkách. Výsledky a více informací o nočních bězích NN Night Run najdete na www.nightrun.cz.

06.10.2016

Sdílet

Přihlásit se k odběru novinek

Zadejte svoji emailovou adresu a nechte se pravidelně informovat o nových článcích na našem webu.

Souhlas se zpracováním osobních údajů je povinné pole

Kliknutím na tlačítko odeslat souhlasíte s tím, že budou vámi poskytnuté osobní údaje zpracovávány pro účely zasílání upozornění na nové články, a zároveň berete na vědomí informace dostupné v Poučení o ochraně osobních údajů – NN Finance s.r.o.


Přihlásit se k odběru novinek

Souhlas se zpracováním osobních údajů je povinné pole

Kontakt

NN Životní pojišťovna
Nádražní 344/25, 150 00 Praha 5 – Smíchov