V životě bychom měli být šťastní a nepromarnit jej

10.08.2016

Ředitel NN Životní pojišťovny Jiří Čapek: „V životě bychom měli být šťastní a nepromarnit jej"

Říká se, že život je to nejcennější, co máme. Proti tomuto tvrzení asi nikdo z nás nebude protestovat. Ale jak cenu života vlastně definovat? Proč ji vůbec určovat? Lze ji vyčíslit? Jak to vidí právo? Co na to víra? Jak se mění v průběhu života? To jsou otázky, na které se odpověď hledá jen velice těžko.

Cílem projektu NN Životní pojišťovny Cena života bylo tyto odpovědi nalézt.  Jedním z těch, kteří se nad otázkou ceny života zamýšleli, byl i generální ředitel NN Životní pojišťovny Jiří Čapek.

Jako malý se chtěl stát popelářem, protože se mu moc líbila oranžová popelářská auta. Tento sen se mu sice nesplnil, zato se mu ale podařilo odjet studovat do USA a už ve 41 letech se stal generálním ředitelem velké pojišťovny. Od počátku své kariéry se musí potýkat s tím, že jeho podřízení jsou často starší než on. „Po nástupu do každé nové funkce si mě starší manažeři testovali, protože nevěřili, že někdo tak mladý může být dostatečně schopný,“ vypráví.

On sám vnímá život jako neocenitelný, jeho podřízení mu ale ho hned po nástupu do funkce spočítali jeho cenu na úctyhodných 21 milionů. „Život má pro mě absolutně nevyčíslitelnou hodnotu. Rozhodně ji podle mě nelze vyjádřit penězi. Možná by ale šla vyjádřit časem. Čím delší život člověk žije, tím větší hodnotu pro něj jeho život má a tím větší je i jeho přínos pro společnost. Proto nemám rád, když někdo svůj život promarní," dodává.

Podívejte se na jeho zajímavý životní příběh.

Přihlásit se k odběru novinek

Nejnovější články

Mohlo by vás zajímat

Jsme tu pro vás!

Uvažujete jak sebe, nebo svou rodinu zabezpečit pro případ nepříznivých situací?
Neváhejte nás kontaktovat!
Rádi vám se vším poradíme a
zodpovíme vaše dotazy.