6 rad, jak uplatit Ježíška

12.12.2017

Štítky
rady, zima
Vánoce jsou za rohem, nákupní centra narvaná k prasknutí a vás trochu začíná děsit, že nepatříte mezi ty nadšence, kteří už mají všechny dárky dávno zabalené. Vlastně ještě ani žádné nemáte. Vaše peněženka navíc zeje prázdnotou. Nezoufejte! Vánoce jsou především o klidu a pohodě a k té přeci vy ani vaši blízcí žádné drahé dárky nepotřebujete.

Pokud ale chcete mít bohatého Ježíška, máme pro vás pár tipů!  Nejhorším nápadem by samozřejmě byla půjčka! Než se potom dlouhé měsíce trápit se splácením, je výhodnější najít si na pár týdnů brigádu. Příležitostí je teď opravdu spousta a navíc jsou dobře placené. Jak tedy využít času, kdy vánoční šílenství vrcholí?

Brigáda na poště a v distribučních centrech
V poslední době roste obliba nákupu přes e-shopy s možností expresního vyřízení a doručení ještě před Štědrým dnem. Počet zásilek roste až o 50 % oproti normálu. Proto můžete vypomáhat s tříděním balíčků a doručováním.

Prodej vánočních stromků a kaprů
Pokud máte rádi vánoční atmosféru, pak vás prodej těchto tradičních symbolů bude bavit. Tato práce je vzhledem ke své náročnosti vhodnější pro muže. Stánek s prodejem kaprů nebo stromků musíte hlídat i přes noc a pracuje se za deště i mrazu. Na druhou stranu jsou výdělky daleko větší než u ostatních brigád.

Pečení cukroví
Tato brigáda zase více baví ženy. Většinou si tímto způsobem přivydělávají paní v důchodu nebo studentky, které mají před Vánoci chvilku času. Pokud vás pečení baví, může se to vyplatit. Za jeden kilogram cukrovinek se účtuje od 250 do 350 Kč.

Výpomoc na vánočních trzích
Další brigáda, při které nasajete vánoční atmosféru. Pro prodej svařáku a trdelníků musíte být starší osmnácti let. Měli byste být komunikativní, zruční a aspoň částečně mluvit anglicky. Ani tato brigáda není špatně placená, prodavači občas dostávají i příplatky za vysoké pracovní nasazení nebo mimořádně úspěšný den.

Balení dárků
Užíváte-li si balení dárků pro rodinu, můžete si zkusit vydělat nějakou tu korunu. Budete mít k dispozici nepřeberný výběr balících papírů a stužek, takže se můžete vyřádit.  Výdělky se pohybují od 70 do 150 Kč za hodinu.

Instruktor lyžování
Tato brigáda je ideální pro ty, kteří se na svahu cítí jako doma. Lyžařská střediska shánějí na sezónu instruktory lyžování, snowboardingu a dalších zimních sportů. Záleží jen na vás, jak se s konkrétní lyžařskou školou domluvíte. Můžete učit jen o víkendech, o jarních prázdninách nebo celou sezónu. Zpravidla máte i levnější ubytování a skipas zadarmo.

Přihlásit se k odběru novinek

Nejnovější články

Mohlo by vás zajímat

Otestujte si svoji kondici

Odpovězte na pár jednoduchých otázek a hned zjistíte, jak jste na tom s kondicí.

Spustit test kondice

Jsme tu pro vás!

Uvažujete jak sebe, nebo svou rodinu zabezpečit pro případ nepříznivých situací?
Neváhejte nás kontaktovat!
Rádi vám se vším poradíme a
zodpovíme vaše dotazy.