Přeskočit na: Obsah

Dlouhověkost

Jste připraveni na dlouhý život?

Jak s prodlužující se délkou života naložíte, je jen na vás. My jsme tu od toho, abychom vám pomohli mít jej co nejvíce bez starostí. Téma stáří a důchodu se týká nás všech. Do penze půjdeme pravděpodobně o něco později než naši prarodiče, navíc si v ní díky prodlužující se délce života pobudeme přibližně o deset let déle. Jak se na tento fakt tváříme?

Z výsledků průzkumu NN životní pojišťovny a penzijní společnosti vyplývá, že Čechy toto téma rozděluje. Největší rozkol tkví samozřejmě ve financích. Život do stovky je totiž pro mnohé drahý luxus, zatímco jiní na to ještě ani nepomysleli. 

Zvládneme finančně dlouhou budoucnost? 

Přibližně jeden z deseti mladých Čechů, kteří dnes začínají pracovat, má potenciál dožít se 100 let. Ale pouze 42 % dotázaných Čechů cítí, že na to budou mít. Jak moc je tento fakt pro společnost alarmující? Jmenovatelem všech nepříliš veselých názorů na to, že můžeme žít i o deset let déle než naše babičky, je strach, že svou dlouhou budoucnost nezvládneme finančně.  Češi si ale začínají uvědomovat, že pomoc ve stáří potřebovat budou, a spoří si víc než kdy předtím. Přesto podle všeho stále nechtějí myslet moc dopředu a často spoléhají na to, že se o ně postará stát. Ale je to dobrý nápad?

Fungující finanční plán

„Populace stárne a zátěž na náš sociální systém se zvyšuje,“ upozorňuje Michal Korejs, ředitel produktového vývoje NN Životní pojišťovny, a dodává: „Do roku 2050 bude v Česku dvojnásobek seniorů než nyní, a to se někde podepíše. Dobrou zprávou je, že nikdy není pozdě začít něco dělat pro své spokojenější a bohatší stáří. Čím dříve se do toho pustíme, tím to pro nás bude snazší i levnější. Správný finanční poradce ale dokáže vymyslet fungující plán pro každého v jakémkoli věku. A nemusí přitom jít o velké změny ani částky.“ Řešením pro budoucnost může být spoření na penziživotní pojištění, které dlouhodobě ochrání vás i vaše blízké před dopady neočekávaných životních situacích.

Zdravý životní styl

Téma dlouhověkosti jde samozřejmě ruku v ruce s tématem zdraví. Je k podivu, že jen pro malou část lidí představuje zdravější životní styl něco, na co je důležité myslet pro kvalitnější život v pokročilém věku. Každý čtvrtý Čech by se navíc nevzdal svého zlozvyku nebo závislosti, ani nezačal s novou prospěšnou aktivitou, kdyby mu doktor řekl, že si tak prodlouží život o pět let. „Vše je o přístupu. Lidé si často neuvědomují, že riziko stáří tkví zejména ve vrtkavém zdraví, které s postupujícím věkem přirozeně slábne, což s sebou nese další náklady,“ upozorňuje Michal Korejs. 

Lék na obavy existuje

Finanční odhady Čechů jsou ale bohužel mnohdy zkreslené. „Z hlediska peněz nás a naši rodinu nejvíce ohrožují invalidita a závažné nemoci, ale vedle toho bych poukázal zejména na nesoběstačnost. Každý čtvrtý se stane do 80 let závislým na druhých a Češi bohužel často nevědí, co taková finanční realita dlouhodobé péče obnáší. Jen částečná asistence v domácím prostředí vyjde až na 20 tisíc měsíčně. Za celodenní péči ve specializovaném zařízení pak snadno zaplatíme až dvojnásobek,“ nastiňuje syrovou skutečnost Michal Korejs.

Kdo nám tedy pomůže, když to nezvládneme sami, pokud nechceme zatěžovat rodinu a blízké? „Lék na obavy existuje, a ne jeden. Máme nástroje, díky kterým můžeme vyjít stáří naproti bez obav o finanční stránku věci. Život je sice komplexní záležitost a nikdy nevíme, co nás potká, ale jsou věci, o které se postarat lze. A díky tomu se pak můžeme těšit na krásný dlouhý život o něco více,“ povzbuzuje českou společnost Michal Korejs.

Hlavní lákadla penze

A jak jsou na tom tedy Češi s těšením se na dlouhá léta v důchodu? Necelá polovina (47 %) z nich se těší, což oproti zbytku světa není vůbec špatné. Nejvíce se do penze těší Španělé (68 %) a na opačné straně žebříčku se doslova krčí Japonci (19 %). Odpočinek, kvalitní čas s blízkými a rodinou, dostatek prostoru na koníčky a užívání si možností, které nám moderní svět nabízí – to jsou pro náš národ hlavní lákadla penze.

Správný finanční poradce dokáže vymyslet fungující plán pro každého v jakémkoli věku. A nemusí přitom jít o velké změny ani částky.


Již 30 let vám pomáháme chránit to nejdůležitější, vás i vaše blízké a i v budoucnu se na nás můžete spolehnout!

S přípravou na delší a spokojený život můžete začít už teď.

Chcete nezávaznou nabídku?

Pomůžeme vám nastavit pojištění na míru vašim potřebám.
Komu máme zavolat? Zanechte nám kontakt.

  • Budeme vás telefonicky kontaktovat s nabídkou schůzky s naším poradcem.
  • Vaše osobní údaje budeme uchovávat maximálně po dobu 3 měsíců od udělení souhlasu.
Zadejte prosím vaše jméno a příjmení
Zadejte prosím telefon
ve tvaru +420 555 555 555.
Zadejte prosím PSČ.

Kliknutím na tlačítko „Zavolejte mi“ vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů v poskytnutém rozsahu a zároveň potvrzujete, že jste se seznámili s Poučením o zpracování osobních údajů NN Finance, s.r.o.

Loading...

Formulář sa odesílá

Děkujeme Vám za důvěru!
Vašeho zájmu si vážíme a posíláme potvrzovací SMS na vaše telefonní číslo , abychom se ujistili, že budeme volat správně. Nepřišla? Prosíme, zkuste své údaje vyplnit znovu.

Nastala neočekávaná chyba. Prosím skuste znovu někdy jindy.

28.04.2023

Sdílet

Přihlásit se k odběru novinek

Zadejte svoji emailovou adresu a nechte se pravidelně informovat o nových článcích na našem webu.

Souhlas se zpracováním osobních údajů je povinné pole

Kliknutím na tlačítko odeslat souhlasíte s tím, že budou vámi poskytnuté osobní údaje zpracovávány pro účely zasílání upozornění na nové články, a zároveň berete na vědomí informace dostupné v Poučení o ochraně osobních údajů – NN Finance s.r.o.

My za vámi stojíme

s Rizikovým životním pojištěním NN Orange Risk

Více o pojištění


Přihlásit se k odběru novinek

Zadejte svoji emailovou adresu a nechte se pravidelně informovat o nových článcích na našem webu.

Souhlas se zpracováním osobních údajů je povinné pole

Kliknutím na tlačítko odeslat souhlasíte s tím, že budou vámi poskytnuté osobní údaje zpracovávány pro účely zasílání upozornění na nové články, a zároveň berete na vědomí informace dostupné v Poučení o ochraně osobních údajů – NN Finance s.r.o.

Kontakt

NN Životní pojišťovna
Nádražní 344/25, 150 00 Praha 5 – Smíchov