Jak na okouzlující fotky?

15.08.2017

Máte potřebu skrývat se před objektivem fotoaparátu? Na většinu fotek se raději ani nedíváte?

Vyzkoušejte naše tipy a objevte skrytou vášeň pro focení.

Zlatá hodinka

Říká se, že fotografie je malba světlem a fotografování se tak může stát příjemnou hrou. Za „dobré světlo“ se považuje to, které je měkké, s dlouhými jemnými stíny a teplým barevným nádechem. Pokud se tedy snažíte o „majstrštyk“, počkejte si na tzv. zlatou hodinku, přibližně hodinu po východu slunce a hodinu před jeho západem.

Zlatý řez

Myslete na kompozici. Uspořádání fotografie by mělo podpořit zvědavost, připoutat pozornost či navodit pocit harmonie. Zlatý řez je běžně pokládán za průsečík přímek dělících obraz zhruba na třetiny. Pravidlo třetin se uplatní i u polohy horizontu – v případě zajímavých mraků umístěte horizont níže a nechejte větší prostor nebi. Pokud se na nebi „nic neděje“, udělejte to naopak.

Zlatý úsměv

Věta „tři, dva, jedna, sýr“ by se měla zakázat! Zkuste se uvolnit, nadechnout, vydechnout a říct si, že je to jen fotka. Celebrity na červeném koberci těsně před tím, než se podívají do objektivu, klopí zrak. Při následném otevření oči vypadají přirozeněji. Pro zeštíhlení obličeje nakloňte hlavu mírně na jednu stranu a vysuňte bradu.

Zlaté křivky

Po prohlížení svých fotografií nemusíte přestat jíst. Pro líbivější postavu stačí lehce překřížit nohy v kotnících nebo si stoupnout bokem a nohu, která je blíž k fotografovi, lehce pokrčit. A co s rukama? Ruce v bok! Dělají štíhlejší paže.

Zlaté aplikace a filtry

Jsou vyznavači neupravované fotografie, pro které je přirozenost nadevše. Je ovšem těžké si v dnešní rychlé době ten svůj výtvor přeci jen trošku nepřikrášlit. Navíc máme spousty aplikací, které nám vybělí zuby, vyretušují červené pupínky a zvýrazní zelené oči. Zároveň má skoro každý chytrý telefon nejrůznější „vychytávky“ pro focení. Můžete využít časosběru, zpomaleného záběru, panoramatu a módní jsou Boomerang a obličejové filtry, díky kterým se každý může změnit v roztomilého zajíčka.

Pravidlem číslo jedna je dobře se bavit. Proto vymýšlejte srandičky a různé pózy. Věřte, že na tu zábavu vyzařující z fotky si i po několika letech vzpomenete lépe než na moment, kdy stojíte u palmy.

Přihlásit se k odběru novinek

Nejnovější články

Mohlo by vás zajímat

Otestujte si svoji kondici

Odpovězte na pár jednoduchých otázek a hned zjistíte, jak jste na tom s kondicí.

Spustit test kondice

Jsme tu pro vás!

Uvažujete jak sebe, nebo svou rodinu zabezpečit pro případ nepříznivých situací?
Neváhejte nás kontaktovat!
Rádi vám se vším poradíme a
zodpovíme vaše dotazy.