Přeskočit na: Obsah

Má rizikové pojištění smysl i pro mě, když nemám děti?

Nejčastějším důvodem, proč si lidé uzavírají rizikové životní pojištění, je snaha zabezpečit své blízké – a především potomky – pro případ, že by se jim něco stalo. Co když ale děti zatím nemáte? Má pro vás v takovém případě rizikové životní pojištění smysl?

Než si otázku zodpovíme, je nutné si uvědomit, že rizikové životní pojištění je sice primárně pojištěním pro případ úmrtí z různých důvodů, avšak vztahuje se i na další nepříjemné životní události. Konkrétně na takové situace, kdy sice nedojde ke ztrátě života, avšak i tak je život daného člověka velmi výrazně – a často nenávratně – negativně poznamenán. Může se jednat o vážnou nemoc, úraz s trvalými následky nebo dokonce invaliditu. A ruku na srdce: kdo z nás má naspořeno tolik, aby si v takovém případě mohl dovolit přestat pracovat, soustředit se jen na svou léčbu a přitom si udržet životní úroveň, na kterou je zvyklý?

Ani sebelepší pojištění vám bohužel nezaručí, že se vám nic nestane. Může vám ale výrazně pomoci, pokud k nějaké nepříjemné a neočekávané události dojde.  Vážná nemoc, invalidita nebo úraz s trvalými následky totiž mohou do tíživé finanční situace dostat kohokoli z nás.

Mnoho lidí argumentuje tím, že je pro ně lepší si své peníze spořit, než je posílat nějaké pojišťovně. Právě rizikové životní pojištění ale představuje mnohem lepší alternativu ke spoření především pro ty, kterým z výplaty mnoho peněz nezbývá. Při vážném úrazu nebo nemoci může totiž člověk v dlouhodobém horizontu potřebovat i několik milionů. Našetřit takovou částku trvá v lepším případě mnoho let, v horším případě se to člověku nemusí vůbec povést.  Hodnota rizikového pojištění spočívá právě v tom, že i při nízkých měsíčních platbách (od několika set korun měsíčně) je v případě pojistné události vyplacena vysoká částka, která mnohonásobně převyšuje peníze vložené do pojištění.

Pokud nemáte na účtu schované miliony, nebo nevlastníte lukrativní nemovitosti či cenné papíry, které byste mohli v tíživé situaci prodat, představuje rizikové životní pojištění rozumný způsob, jak se vyhnout finančním potížím v případě jakékoliv nešťastné události spojené s vaším zdravím.

NN tip: Podívejte se na naše rizikové pojištění NN Život, které si můžete poskládat podle individuálních potřeb, rodinné anamnézy nebo rizikovosti práce, kterou vykonáváte. Míru krytí jednotlivých druhu rizika lze navíc následně kdykoliv bezplatně upravit podle vaší aktuální životní situace.

22.11.2016

Sdílet

Přihlásit se k odběru novinek

Zadejte svoji emailovou adresu a nechte se pravidelně informovat o nových článcích na našem webu.

Souhlas se zpracováním osobních údajů je povinné pole

Kliknutím na tlačítko odeslat souhlasíte s tím, že budou vámi poskytnuté osobní údaje zpracovávány pro účely zasílání upozornění na nové články, a zároveň berete na vědomí informace dostupné v Poučení o ochraně osobních údajů – NN Finance s.r.o.


Přihlásit se k odběru novinek

Souhlas se zpracováním osobních údajů je povinné pole

Kontakt

NN Životní pojišťovna
Nádražní 344/25, 150 00 Praha 5 – Smíchov