Nevíte kam na výlet? Třeba na sever!

17.05.2017

Konečně je tu hezké počasí a víkendy jako stvořené pro výlety

Jestli vás už omrzelo putování po české roklině a postrádáte například moře, máme pro vás tip – sever Německa. K moři se totiž jezdí i na sever, i když je pravda, že se v něm nejspíš ještě nevykoupete. Kromě přímořských městeček můžete na severu Německa navíc navštívit známá hanzovní města jako Hamburk či Lübeck.

K cestě do Německa vybízí několik lákadel. Třeba to, že na německých dálnicích vás nebudou pokutovat za vysokou rychlost. Pokud necestujete z východní části republiky, vyhnete se nejspíš i ucpanému tankodromu-dálnici D1. Dá se tam navíc pohodlně dojet i hromadnou dopravou.

Pokud nepatříte mezi milovníky chladných vod a mořem se budete opravdu pouze kochat, není od věci věnovat se „gastroturistice“. Starý dobrý německý bratwurst nebo jeho berlínskou variantu currywurst zde ale nehledejte. Jsme přeci u moře, kde plave spousta ryb. Proto neváhejte a objednejte si všudypřítomnou fischbrötchen.

Němci, kteří dali světu geniálně praktický eintopf à la „dej vše do jednoho hrnce a uvař – umažeš tak málo nádobí a v žaludku se to stejně smíchá“, totiž přišli na to, že houska s něčím vždy potěší a u moře je přeci logické housku plnit rybou, ať už naloženou v oleji, kyselou nebo klidně smaženou. Výhodou je, že po návratu z Německa vám česká kuchyně bude připadat nápaditá a pestrá.

Zapíjet fischbrötchen můžete v Německu populárním radlerem, který na severu najdete pod názvem Alsterwasser. Jelikož je ale výslovnost v každém podniku jiná, doporučujeme prostě ukázat na nápojový lístek.

Vzhůru tedy za omega-3 mastnými kyselinami na sever a nezapomeňte na větrovku! :-)

Přihlásit se k odběru novinek

Nejnovější články

Mohlo by vás zajímat

Otestujte si svoji kondici

Odpovězte na pár jednoduchých otázek a hned zjistíte, jak jste na tom s kondicí.

Spustit test kondice

Jsme tu pro vás!

Uvažujete jak sebe, nebo svou rodinu zabezpečit pro případ nepříznivých situací?
Neváhejte nás kontaktovat!
Rádi vám se vším poradíme a
zodpovíme vaše dotazy.