Přeskočit na: Obsah

Piknik, výlety nebo hýčkání? Užijte si babí léto!

Letní prázdniny jsou dávno fuč a nadešel čas se pomalu rozloučit také se samotným létem. Ale než to uděláte, užijte si jeho babí část.

Štítky: #léto, #motivace, #rady, #zajímavosti,

Text: Karolína Rychtecká
Foto: Archiv

Na koupání už počasí nejspíš nebude, ale to neznamená, že máte vytáhnout teplé ponožky, nakoupit čaje do zásoby a sedět doma na gauči. Je to sice příjemný odpočinek, ale v zimě na něj bude ještě dost času. Prodlužte si léto, jak nejlépe můžete, a užijte si jedinečnost zářijového počasí. Babí léto je otevřené mnohému dobrodružství a radostem.

Udělejte radost dětem i sami sobě

Kdy jste naposledy pouštěli draka? Možná vás tato otázka překvapila a možná jste se i opravdu zamysleli, kdy že to vlastně bylo naposled. A myslíme to vážně. Pouštění draka máme všichni spojeno s dětskou radostí. A není dětská radost úlevou pro naši mysl i duši? Pořádný drak sice stojí spoustu peněz, ale máme pro vás tip! Vyrobte si ho. Není to nic složitého, zabere vám to jedno deštivé odpoledne, a o to více se na jeho vypuštění k obloze budete těšit. Pokud máte děti, zajistíte jim zábavu, budou moci popustit uzdu své fantazii, a ještě je nesmírně natěšíte na velké finále – samotné pouštění draka. Jestliže děti nemáte, nezoufejte. Draka můžete vyrábět se svým partnerem, partnerkou nebo přáteli. A drakiáda může začít!

Deku, jídlo a dobrou náladu s sebou

Že s posledním srpnovým dnem skončilo piknikování v parcích nebo grilování na zahradě? Vyvedeme vás z omylu! Sice se bude dříve a razantněji ochlazovat, ale odpoledne jsou nadále příjemná a večer na sebe holt hodíte mikinu a dlouhé kalhoty. Navíc v městských parcích nebude takové množství lidí jako během letních měsíců. Zářijové slunce ještě silně hřeje a má kouzelnou barvu, kterou si společně s dobrým jídlem, pitím a přáteli nebo rodinou rozhodně vychutnáte dosyta! A pokud přeci jen přituhne, můžete se zahřát například venkovními deskovými nebo jinými hrami. Náš tip – už jste vyzkoušeli chůzi po slackline nebo švédskou hru Kubb?

Aktivitě se meze nekladou

Chcete si ještě udělat výlet na kole, vyrazit na túru nebo si udržet kondici běháním? Nic vám nebrání, naopak je vám přáno. Počasí během babího léta už není extrémně horké, ale ani chladné. Je zkrátka ideální pro sportovní a pohybové aktivity všeho druhu. Nebudete se zalykat vedrem a ani nebudete mít pocit, že byste raději zůstali zalezlí doma pod dekou. A pokud jste akční a máte rádi opravdová dobrodružství, sbalte batoh a vyrazte na čundr s přespáním venku nebo si splujte jednu z našich řek. Obrovskou výhodou je romantika bez davů vodáků. A pokud jste milovníky adrenalinu, je ideální čas na bungee jumping.  

Nechte se hýčkat

Pokud jste spíše pohodáři, máme tipy i pro vás. Místo běhání po horách nebo urputného pádlování na řece se nechte hýčkat a relaxujte. Ostatně tohle doporučujeme všem, zvláště v době hektických návratů do prací a škol. Ideální variantou jsou víkendové nebo jednodenní wellness pobyty. Ať už se půjdete plácnout do vířivky, bazénu, na masáž nebo do sauny, určitě nebudete litovat. Víkendové pobyty můžete doplnit procházkami po okolí nebo návštěvou historických památek. Pokud wellness není vaše parketa, pak navštivte některý z hradů a zámků nebo si udělejte domácí pohodu na chalupě, doma u filmů či deskových her. A speciálně pro dámy – teď je ideální čas na návštěvy kosmetických a kadeřnických salónů. Relax zkrátka nikdy není na škodu, i když jste neposeda!

Poutě nebo slavnosti vína

Ač nevíme, jaká další opatření nás v ČR čekají, mnozí si s příchozím podzimem neodmyslitelně pojí také slavnosti vína, tedy vinobraní. Oslavy jsou v plném proudu po celých Čechách a zejména na Moravě. Pokud jste milovníky vína, jistě si tyto akce nenecháte ujít. Mimo česká vína máte také většinou možnost ochutnat i ta zahraniční. Během září se slavností vína koná opravdu nespočet a mnohdy jsou doprovázené i dalším programem – živými hudebními vystoupeními, atrakcemi a často zde natrefíte na výborné sýry či domácí produkty. Jestliže úplně nefandíte vínu a vůbec vinobraní, během zářijových víkendů se koná mnoho poutí, kam stojí zato vyrazit s rodinou nebo přáteli. A určitě si víkendy příjemně užijete!  
 

03.09.2020

Sdílet

Přihlásit se k odběru novinek

Zadejte svoji emailovou adresu a nechte se pravidelně informovat o nových článcích na našem webu.

Souhlas se zpracováním osobních údajů je povinné pole

Kliknutím na tlačítko odeslat souhlasíte s tím, že budou vámi poskytnuté osobní údaje zpracovávány pro účely zasílání upozornění na nové články, a zároveň berete na vědomí informace dostupné v Poučení o ochraně osobních údajů – NN Finance s.r.o.

My za vámi stojíme

s Rizikovým životním pojištěním NN Orange Risk

Více o pojištění


Přihlásit se k odběru novinek

Zadejte svoji emailovou adresu a nechte se pravidelně informovat o nových článcích na našem webu.

Souhlas se zpracováním osobních údajů je povinné pole

Kliknutím na tlačítko odeslat souhlasíte s tím, že budou vámi poskytnuté osobní údaje zpracovávány pro účely zasílání upozornění na nové články, a zároveň berete na vědomí informace dostupné v Poučení o ochraně osobních údajů – NN Finance s.r.o.

Kontakt

NN Životní pojišťovna
Nádražní 344/25, 150 00 Praha 5 – Smíchov