Rizikové pojištění je trendem posledních let

19.05.2016

V posledních letech se na trhu životních pojištění objevuje trend návratu k čistě rizikovému pojištění.

Velká rizika, jako je například úraz s trvalými následky nebo dokonce úmrtí, totiž mohou dostat postiženého i jeho rodinu do velkých finančních potíží. Rizikové životní pojištění tato velká rizika díky své flexibilitě kryje lépe než to kapitálové nebo investiční.

Češi v posledních letech povětšinou očekávali od svého životního pojištění kromě krytí rizik také tvorbu rezerv na stáří. Aktuální data z trhu ale ukazují, že dochází k postupné změně preferencí a návratu zpět k původnímu účelu pojištění - tedy co nejlepšímu krytí různých rizik v závislosti na individuálních potřebách člověka.

Životní pojišťovny byly kvůli tlaku na zhodnocení investiční složky v minulosti vnímány spíše jako investiční domy. Nyní se vnímání lidí posouvá zpět, tedy že pojišťovny berou jako instituce poskytující ochranu před riziky, která s sebou život přináší. Situace se tak svým způsobem navrací zpět ke kořenům a podstatě pojišťovnictví.

Za rok 2014 vzrostl celkový objem zaplaceného pojistného pro případ úrazu nebo nemoci na více než osm miliard korun, zatímco objem investičního životního pojištění se mírně snížil na šestnáct a půl miliardy korun.

Nespornou výhodou rizikového životního pojištění je pružnost jeho nastavení. Každý si tak může vybrat, proti jakým rizikům a na jakou částku se chce pojistit, zároveň rizikové pojištění obsahuje garantovanou pojistnou částku pro případ smrti. U rizikového životního pojištění lze sjednat pevné nebo klesající pojistné částky a uzavřít jej lze již na dobu 1 roku.

Přihlásit se k odběru novinek

Nejnovější články

Mohlo by vás zajímat

Otestujte si svoji kondici

Odpovězte na pár jednoduchých otázek a hned zjistíte, jak jste na tom s kondicí.

Spustit test kondice

Jsme tu pro vás!

Uvažujete jak sebe, nebo svou rodinu zabezpečit pro případ nepříznivých situací?
Neváhejte nás kontaktovat!
Rádi vám se vším poradíme a
zodpovíme vaše dotazy.