Šikovné rady pro rodiče, jak ušetřit

14.09.2017

Dětský úsměv je léčivý a nabíjí nás energií. Chvilky strávené s našimi dětmi bychom nevyměnili za nic na světě.

S příchodem ratolesti ovšem zároveň přichází také okamžiky, kdy je potřeba se více zamyslet nad financemi. Jeden z rodičů totiž zůstává na mateřské dovolené, a tak se rodinný rozpočet zkracuje. Máme pro vás pár tipů, jak takovou situaci lépe zvládnout.    

Vařte doma

Nejlepší strava vždy byla a bude ta domácí. Navíc také bývá nejlevnější. Mnozí dodnes vzpomínají na jídla od babičky a maminky. Když si jídlo uvaříte doma, ušetříte a zároveň víte, co přesně obsahuje. Aby se vše vyplatilo, vařte ve větším množství. Jídlo pak můžete podle potřeby rozdělit a zamrazit.

Maminky si musí pomáhat.

Dětské oblečení je neuvěřitelně roztomilé. Jenže váš prcek ho unosí sotva pár týdnů. Ušetřit můžete nákupem kousků z druhé ruky. Mnoho maminek má své profily na sociálních sítích. Nabízí tam oblečení, pro které už nemají využití.

Ovoce je nejlepší mls

Sušenka nebo banán? Vaše dítě bude s největší pravděpodobností sahat po pejskovi namalovaném na obalu sušenky. Nenechte se přesvědčit. Ovoce je nejen výživnější, ale má také více vitamínů a nakonec vyjde i levněji. 

Vlhčené ubrousky

Používat či nepoužívat? Při přebalování doma je používání vlhčených ubrousků téměř zbytečné. Dítě můžete očistit vodou z kohoutku, což je koneckonců podle pediatrů pro dítě nejzdravější. A pro vás levnější.

Aktivity pro děti zadarmo

Existuje spousta aktivit a her, které vás nic nestojí a vaše dítě zabaví. Tyto aktivity je možné pojmout jako hry pro více hráčů nebo jako společnou činnost pro rodiče s dítětem, při které se dítě učí a rozvíjí svůj intelekt. Jako bonus přidáváme pár tipů.

Poznávání
Dítě má zavázané oči a rodič mu dává do ruky hračky a různé geometrické obrazce. Dítě se snaží hračky a tvary poznat a pojmenovat.

Barvy
Hráč řekne barvu a na někoho ukáže. Ten musí říct název nějakého předmětu, který má zmíněnou barvu. Např. začínající hráč řekne “zelená” a druhý hráč dodá “tráva”.

Zvíře
Hráč si myslí zvíře a ostatní mu pokládají otázky, na které je možné odpovědět pouze ano/ne. Tím se snaží uhodnout jaké zvíře to je.

Přihlásit se k odběru novinek

Nejnovější články

Mohlo by vás zajímat

Otestujte si svoji kondici

Odpovězte na pár jednoduchých otázek a hned zjistíte, jak jste na tom s kondicí.

Spustit test kondice

Jsme tu pro vás!

Uvažujete jak sebe, nebo svou rodinu zabezpečit pro případ nepříznivých situací?
Neváhejte nás kontaktovat!
Rádi vám se vším poradíme a
zodpovíme vaše dotazy.