Blog Šárky Sudové: Moje mateřství

05.05.2017

Štítky
Když před dvěma lety začalo vyplouvat na povrch, že za moje vzedmuté břicho nemůže včerejší hrachovka, nýbrž nový život, všichni se tomu zdráhali uvěřit.

„Co blbneš? Vždyť ty nesnášíš děti!“ připomínali mi ve vlastním šoku můj handicap.

Pravda, byla jsem trochu vystrašená. „Vsaď se, že si toho drobečka zamiluješ na první pohled!“ házela na uklidnění machry kamarádka, která už měla za sebou nejen porod, ale i laktační psychózu a návštěvu sociální pracovnice.

Nechtěla jsem čekat na první pohled, a už vůbec ne na antidepresiva. Rozhodla jsem se pojistit si svoji mateřskou lásku už v prenatálním období a zavčasu drobečkovi domluvit. „Taaakže, mládě,“ jala jsem se pacifikovat nedisciplinovaný shluk buněk v mém nitru. „Dokud se budeš nosit v tomhle teplým kokpitu a čerpat veškerý servis „all inclusive", budeš sekat latinu. Neuděláš ze mě nateklou ropuchu, co se futruje indiánkama, ani heeerečku, ze který prýští emoce jak z děravý zahradní hadice. Budeš mládě zdravý, pěkně rostlý a budeš kluk!“

Pindíka, zdravíčko a nebývalou urostlost splnil. Ve všem ostatním byl od začátku rebel po tátovi. V břiše trénoval na angažmá u La Putyky a místo latiny sekal v mých útrobách přemety. A tu zbraň, kterou mi poslední dva měsíce vytrvale propichoval játra, mi tají dodnes.

Ale jak kostrbaté byly začátky, tak idylické je to s tím výtržníkem teď. V roce a půl je samostatnější než jeho otec v jedenatřiceti. Umí nacpat a pustit pračku a zkušeně při tom blokovat maminku, jež se slzou na krajíčku bezmocně sleduje svoji saténovou podprsenku rotující ve vyvářce. Bezvadně zalévá kytky šípkovým čajem a dokonce zvládá naprogramovat troubu na půlnoční provoz, čímž se pasoval na nejbystřejšího člena rodiny.

Taky mi nosí pantofle, hladí mě po vlasech a vaří dobrý kafe. A kdo ho to naučil?

Jsem zatraceně dobrá máma!

 

Přihlásit se k odběru novinek

Nejnovější články

Mohlo by vás zajímat

Otestujte si svoji kondici

Odpovězte na pár jednoduchých otázek a hned zjistíte, jak jste na tom s kondicí.

Spustit test kondice

Jsme tu pro vás!

Uvažujete jak sebe, nebo svou rodinu zabezpečit pro případ nepříznivých situací?
Neváhejte nás kontaktovat!
Rádi vám se vším poradíme a
zodpovíme vaše dotazy.