Tiskové zprávy

Vítejte v sekci tiskových zpráv. NN vydává pravidelně tiskové zprávy o hospodářských výsledcích a o všech podstatných událostech uvnitř společnosti.

Bežecká tramvaj NN brázdí Prahu. Chce motivovat, aby se lidi jen nevozili

08.04.2021
Do pražských ulic bude celý rok vyjíždět speciální běžecká tramvaj NN TramRun, kterou NN pojišťovna a penzijní spo-lečnost zahájily svou jarní kampaň na podporu zdravého životního stylu. Tu podpoří i rychlobruslařka Martina Sáblíko-vá, dlouholetá česká ambasadorka NN. „Chceme inspirovat lidi, aby se rozhýbali po dlouhé zimě a udělali pár kroků navíc. Naše letošní aktivity zaměřené na sportování jsou výsledkem hovorů se stotisíci našich klientů, kteří chtějí žít svůj život naplno a hledají dlouhodobou motivaci k zlepšení životosprávy,“ říká Lucie Primáková z marketingu NN ČR.
 

Změna zdanění mezd a příspěvek zaměstnavatele na pojištění a penzi. Vyplatí se ještě?

29.01.2021 - Praha
Začátek roku 2021 s sebou přinesl pozitivní změny, které udělají radost hlavně zaměstnancům. Už na únorové výplatní pásce totiž uvidí vyšší částku, protože od 1. ledna došlo u většiny lidí ke zvýšení čisté mzdy. Může za to zrušení superhrubé mzdy, změna výše sazby daně podle výše platu, ale i nová výše slevy na poplatníka. Úspora mzdových nákladů plynoucí z příspěvků na penzijní či životní pojištění zaměstnanců ale nadále dokáže potěšit zaměstnavatele i zaměstnance. Až do výše 50 tisíc korun ročně se totiž příspěvky nijak nedaní. Oběma stranám se proto tento zaměstnanecký benefit vyplatí víc než zvýšení platu o stejnou částku měsíčně.
 

Češi přehodnocují cenu života a zdraví. Uvědomují si potřebu péče, která roste nejen s věkem

23.09.2020
Více než 80 procent Čechů dnes říká, že cena života je nevyčíslitelná. Je to dvakrát víc než ve stejném průzkumu NN Životní pojišťovny před čtyřmi lety. Češi si navíc nově cení zdraví více než rodiny a začali si více vážit práce, které věnují i hodně volného času. NN proto od září Čechům nabízí nové rizikové životní pojištění NN Orange Risk schop-né zajistit ochranu všeho, na čem lidem záleží.
 

Výsledky NN Group za první pololetí roku 2020

11.08.2020
Silná pozice a výsledky navzdory ekonomické situaci
 

Zážitkový běh NN Night Run nabízí cestu, jak závodit a zároveň pomáhat seniorům

23.04.2020
Letošní sérii nočních běhů pro radost NN Night Run úplně nezastavila ani omezení skupinového pohybu. V den státního volna, v pátek 1. května, dává Virtual Charity NN Night Run všem možnost zasportovat si individuálně a díky startovnému podpořit nadaci Krása pomoci. Ta chrání a rozveseluje seniory. Tentokrát více než kdy dřív není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.
 

Martina Sáblíková s NN fandí všem, kteří pomáhají.

16.04.2020
S nadsázkou se v novém televizním spotu rozhodla NN pojišťovna a penzijní společnost glosovat změnu, kterou teď procházejí životy většiny lidí. Na pomoc si opět přizvala medailemi a rekordy ověnčenou Martinu Sáblíkovou, která s úsměvem Čechům věří, že „společně z toho vybruslíme“. Netradičně probíhalo i celé natáčení.
 

Výsledky NN Group za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2019:

18.02.2020
Solvency II 218 %, konečná dividenda 1,40 EUR/akcie
 

Češi a riziko: Řízení bez pásu bezpečnější než nechráněný sex. Hazard stejně riskantní jako investice

04.12.2019
Češi jsou podle výzkumů vnímavější k rizikům a celkově opatrnější než lidé na Západě. Nej-více řeší otázky týkající se etiky a morálky, následuje obava o zdraví a finance. Naopak ve vztazích se cítí úplně nejbezpečněji; ukázaly to výsledky průzkumu NN Životní pojišťovny. Naznačily také, kde Češi vidí hranice slušného a nebezpečného chování, jaký je náš vztah k adrenalinu a jaké jsme ochotni podstoupit riziko kvůli vyššímu výnosu z investic.
 

Výsledky NN Group za třetí čtvrtletí roku 2019: Další pokles nákladů a posílení kapitálové pozice

20.11.2019
Provozní výsledek za třetí čtvrtletí roku 2019 činil 453 milionů eur, oproti 463 milionům eur ve třetího čtvrtletí roku 2018. Odráží se v něm nižší mimořádné dividendy z private equity v nizozemské život-ní pojišťovně a horší výsledky zajištění, částečně vyvážené lepšími výsledky v nizozemské neživotní pojišťovně, Insurance Europe a japonské životní pojišťovně a bance.
 

Pojišťovna Aegon se spojuje s NN. Tváří přeměny v novou a silnější NN je Martina Sáblíková

01.10.2019
NN Životní pojišťovna, která již oznámila koupi a převzetí pojišťovacích aktivit skupiny Aegon v České republice, získala všechny souhlasy regulátorů k uskutečnění fúze. K 1. říjnu 2019 proto dochází se schválením České národní banky ke sloučení obou pojišťoven. Aegon Pojišťovna zanikne a NN Životní pojišťovna se stane nástupnickou společností s celkem asi 400 tisíci klientů a pozicí třetí největší životní pojišťovny v ČR. Pro klienty pojišťovny Aegon ani NN se nic nemění – nadále mají nárok na stávající produkty a služby, navíc získají ještě širší možnosti zajištění své finanční budoucnosti.
 

Češi věří penzijním fondům. Neznalostí se ale připravují o podporu od státu

17.06.2019
Devět z deseti Čechů se nějakým způsobem finančně připravuje na stáří, aby si mohli svou penzi užít. Většina z nich dává přednost spoření v penzijních fondech, které vedle zajímavého zhodnocení nabízí i další výhody. Je proto překvapivé, že pouze každý druhý Čech ví o tom, že může díky spoření v penzijním fondu čerpat příspěvek od státu až do výše 2 760 Kč ročně. Většina lidí také neví o možnosti uplatnění daňových úlev. Z průzkumu NN Penzijní spo-lečnosti dále vyplynulo, že 86 procent Čechů vůbec netuší, kolik by si na penzi měli spořit, aby zmíněné výhody mohli využít.
 

Dagmar Suissa bude novou HR ředitelkou NN ČR

06.06.2019
Dagmar Suissa se 17. června 2019 ujme funkce výkonné ředitelky pro lidské zdroje ve společnosti NN Česká republika. Do NN přichází s letitou praxí v oblasti HR, ale i jako pedagožka, která svou expertizu předává dál studentům andragogiky a personálního řízení na FF UK. Na novou pozici nastupuje jen několik měsíců poté, co NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon v České republice.
 

NN Group oznamuje výsledky za první čtvrtletí roku 2019

21.05.2019
Celkový provozní výsledek se zvýšil na 512 milionů eur z 399 milionů eur v prvním čtvrtletí roku 2018.
 

Kolik si našetřit na spokojenou penzi? Průměrný Čech potřebuje přes 1,5 milionu

14.05.2019
Jen jeden z deseti Čechů věří, že mu důchod vyplácený státem bude stačit na pokrytí většiny potřeb a radostí, které by si v důchodu chtěl dopřát. V průměru si lidé myslí, že by ke státnímu důchodu potřebovali každý měsíc zhruba 9 tisíc korun navíc. Na spokojenou penzi, ve které dnes Češi běžně stráví patnáct let, by tak celkově museli mít vlastní úspory přes 1,5 milionu korun. Ukazuje to nový průzkum NN Penzijní společnosti, který také naznačuje, jak Češi na penzi nejčastěji spoří a v čem dělají chyby.
 

Společnost NN opět podpořila projekt SOCIAL INNOVATION RELAY

29.04.2019
Ve čtvrtek 25. dubna 2019 proběhl za účasti studentů středních škol v Praze další ročník národního finále projektu Social Innovation Relay zaměřeného na sociální inovace. Setkání bylo vyvrcholením půlročního úsilí studentů a pedagogů, do kterého byli aktivně zapojeni také mentoři ze společnosti NN, hlavního partnera projektu organizace Junior Achievement. V náročné konkurenci zvítězil projekt řešící dostupnost informací potřebných v kritických situacích člověka.