Tiskové zprávy

Vítejte v sekci tiskových zpráv. NN vydává pravidelně tiskové zprávy o hospodářských výsledcích a o všech podstatných událostech uvnitř společnosti.

Češi věří penzijním fondům. Neznalostí se ale připravují o podporu od státu

17.06.2019
Devět z deseti Čechů se nějakým způsobem finančně připravuje na stáří, aby si mohli svou penzi užít. Většina z nich dává přednost spoření v penzijních fondech, které vedle zajímavého zhodnocení nabízí i další výhody. Je proto překvapivé, že pouze každý druhý Čech ví o tom, že může díky spoření v penzijním fondu čerpat příspěvek od státu až do výše 2 760 Kč ročně. Většina lidí také neví o možnosti uplatnění daňových úlev. Z průzkumu NN Penzijní spo-lečnosti dále vyplynulo, že 86 procent Čechů vůbec netuší, kolik by si na penzi měli spořit, aby zmíněné výhody mohli využít.
 

Dagmar Suissa bude novou HR ředitelkou NN ČR

06.06.2019
Dagmar Suissa se 17. června 2019 ujme funkce výkonné ředitelky pro lidské zdroje ve společnosti NN Česká republika. Do NN přichází s letitou praxí v oblasti HR, ale i jako pedagožka, která svou expertizu předává dál studentům andragogiky a personálního řízení na FF UK. Na novou pozici nastupuje jen několik měsíců poté, co NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon v České republice.
 

NN Group oznamuje výsledky za první čtvrtletí roku 2019

21.05.2019
Celkový provozní výsledek se zvýšil na 512 milionů eur z 399 milionů eur v prvním čtvrtletí roku 2018.
 

Kolik si našetřit na spokojenou penzi? Průměrný Čech potřebuje přes 1,5 milionu

14.05.2019
Jen jeden z deseti Čechů věří, že mu důchod vyplácený státem bude stačit na pokrytí většiny potřeb a radostí, které by si v důchodu chtěl dopřát. V průměru si lidé myslí, že by ke státnímu důchodu potřebovali každý měsíc zhruba 9 tisíc korun navíc. Na spokojenou penzi, ve které dnes Češi běžně stráví patnáct let, by tak celkově museli mít vlastní úspory přes 1,5 milionu korun. Ukazuje to nový průzkum NN Penzijní společnosti, který také naznačuje, jak Češi na penzi nejčastěji spoří a v čem dělají chyby.
 

Společnost NN opět podpořila projekt SOCIAL INNOVATION RELAY

29.04.2019
Ve čtvrtek 25. dubna 2019 proběhl za účasti studentů středních škol v Praze další ročník národního finále projektu Social Innovation Relay zaměřeného na sociální inovace. Setkání bylo vyvrcholením půlročního úsilí studentů a pedagogů, do kterého byli aktivně zapojeni také mentoři ze společnosti NN, hlavního partnera projektu organizace Junior Achievement. V náročné konkurenci zvítězil projekt řešící dostupnost informací potřebných v kritických situacích člověka.
 

Třetí série zážitkových běhů NN Night Run odstartuje v Ostravě. Zavítá do devíti měst včetně Mostu.

29.03.2019
Třetí ročník série NN Night Run 2019 nabídne opět možnost poznat devět krajských měst České republiky jinak – za svitu čelovky, na vlně radosti ze společného pohybu a s medailí v cíli pro každého. Generálním partnerem série nočních závodů je i v letošním roce NN pojišťovna a penzijní společnost. První letošní zážitkový běh proběhne v sobotu 13. dubna 2019 v Ostravě. Registrovat se ale mohou už i běžci, kteří chtějí letos zažít naplno třeba noční Hradec Králové, Liberec, Prahu nebo Most.
 

NN Group oznamuje výsledky za čtvrté čtvrtletí a rok 2018

20.02.2019
Solvency II 230 %, oznámení konečné dividendy a zpětného odkupu akcií
 

NN Životní pojišťovna získala ocenění Czech Superbrands 2019 a má hattrick

05.02.2019
NN Životní pojišťovna obdržela titul Czech Superbrands 2019. Navázala tak na své úspěchy z let 2016 a 2018. Spolu s oceněním pro NN Penzijní společnost za rok 2017 je to celkově pro NN ČR již čtvrtý titul Czech Superbrands bě-hem čtyř let! Jde o jedno z nejprestižnějších ocenění, na které může obchodní značka dosáhnout.
 

NN patří mezi nejlepší zaměstnavatele v České republice i v Evropě

31.01.2019
NN Životní pojišťovna získala prestižní ocenění Top Employer Czech Republic a Top Employer Europe pro rok 2019. Mezinárodně uznávaný Top Employers Institute touto cestou oceňuje nejlepší zaměstnavatele po celém světě na základě přísných kritérií pro pracovní podmínky. V České republice náročnou certifikací prošlo zatím pouze šestnáct firem.
 

Další dvě stříbra pro NN Životní pojišťovnu. Její produkty ocenili analytici

29.01.2019
NN Životní pojišťovna získala stříbro v soutěži „Finanční produkt roku 2018“ v kategorii rizikového i investičního životního pojištění. Nezávislí analytici ocenili kvalitu pojištění a udělili NN Život druhé místo v kategorii „Rizikové životní pojištění“. NN Smart připadla stříbrná příčka v kategorii „Investiční životní pojištění“. NN Životní pojišťovna tak navázala na úspěch z konce loňského roku, kdy ve své kategorii získala druhé místo v renomované soutěži „Nej-lepší pojišťovna 2018“.
 

NN Group dokončila akvizici společností Aegon Česká republika a Aegon Slovensko. Posiluje tak svou pozici na obou trzích

08.01.2019
NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon v České republice a životní pojišťovny a důchodové správcovské společnosti Aegon na Slovensku. Transakci v hodnotě 155 milionů eur schválili regulátoři i antimonopolní úřady obou zemí. Akvizice byla kompletně financována z existujících peněžních zdrojů Skupiny NN, tudíž se nepředpokládá, že by měla jakýkoli dopad na provozní výsledek či ukazatel Solvency II Skupiny NN.
 

Výsledky NN Group za třetí čtvrtletí roku 2018

23.11.2018
Meziroční růst o 7,4 procenta, kapitálový ukazatel Solvency II stoupl na 239 %
 

NN patří mezi Nejlepší životní pojišťovny roku 2018

30.10.2018
NN Životní pojišťovna získala druhé místo v rámci cen „Nejlepší pojišťovna 2018“ v kategorii životních pojišťoven. Potvrdila tak naplňování své strategie nabídnout klientům vždy kvalitní produkty a služby, srozumitelnou komuni-kaci a vysokou dostupnost, a navíc díky zdravým výsledkům hospodaření poskytovat záruku stability a dlouhodobé udržitelnosti.
 

Nový finanční ředitel a ředitel obchodu NN ČR/SR

03.09.2018
Martin Hargaš je s platností od 1. září 2018 finančním ředitelem pojišťovny a penzijní společnosti NN pro Českou republiku a Slovensko. Ke stejnému datu byl jmenován Roman Truhlář ředitelem obchodu NN ČR/SR. Oba vrcholní manažeři NN mají pro své nové role v představenstvu NN ČR/SR bohaté profesní zkušenosti z práce ve finančním sektoru.
 

Výsledky NN Group za druhé čtvrtletí roku 2018

23.08.2018
Solidní provozní výsledek, kapitálový ukazatel Solvency II stoupl na 226 %