Tiskové zprávy

Vítejte v sekci tiskových zpráv. NN vydává pravidelně tiskové zprávy o hospodářských výsledcích a o všech podstatných událostech uvnitř společnosti.

NN spolupracuje s MONETA Money Bank. Lidé si na pobočkách sjednají pojištění i spoření na penzi

13.12.2016
NN pojišťovna a penzijní společnost uzavřela strategické partnerství s MONETA Money Bank, která svým klientům nabízí rizikové životní pojištění NN Život a doplňkové penzijní spoření od NN. Společnosti tak navazují na úspěšnou předchozí spolupráci z let minulých a během prvních týdnů letošního partnerství hlásí již první stovky uzavřených smluv.
 

Průzkum NN: Češi penězům rozumějí, ale neumějí si je užít

07.12.2016
Češi si v mnoha oblastech osobních financí vedou překvapivě dobře. Ukázal to průzkum mapující odlišnosti v přístupu k penězům napříč čtrnácti evropskými zeměmi, který provedla pojišťovací a finanční skupina NN ve spolupráci s akademiky z Tilburgské univerzity.
 

Hospodářské výsledky NN Group za třetí čtvrtletí 2016

22.11.2016
Čistý zisk i kapitálová pozice zůstávají silné.
 

Společnosti NN a JA Czech společně pokračují v podpoře sociálního podnikání mezi mladými

24.10.2016
Soutěžní projekty Innovation Camp a Social Innovation Relay jsou určené studentům středních škol

Nezisková vzdělávací organizace JA Czech a NN pojišťovna a penzijní společnost budou i v letošním školním roce podporovat vzdělávací soutěžní projekty studentů středních škol zaměřené na sociální podnikání. V prvním pololetí školního roku proběhne Innovation Camp (IC) a ve druhém už druhý ročník soutěže Social Innovation Relay (SIR). Společnosti tak navazují na úspěšnou spolupráci z loňského roku. Do obou projektů jsou v roli dobrovolníků aktivně zapojeni zaměstnanci NN.
 

NN přichází s podzimní úrodou produktových vylepšení, včetně krytí terorismu

17.10.2016
Správné pojištění se musí vyvíjet stejně rychle jako svět okolo něj. To si uvědomuje NN Životní pojiš-ťovna, a tak podle zkušeností pojišťovacích expertů a na přání svých klientů přichystala řadu novinek. Od 15. října nabízí klientům produktová vylepšení v podobě nových úrazových připojištění a rozšíření pojistného plnění u invalidity a v případě teroristických činů.
 

Top 10 nejčastějších prázdninových úrazů dle NN: Na špici naštěstí jen drobná poranění

31.08.2016
Letní prázdniny jsou obdobím, kdy se čekárny chirurgických ordinací a pohotovostí plní rychleji, než bývá zvykem. Jinak tomu bohužel nebylo ani letos. NN pojišťovna a penzijní společnost sestavila žebříček nejčastějších letních úrazů a radí jak se před komplikací na letních dovolených do budoucna lépe chránit.
 

Hospodářské výsledky NN Group: Kapitálová pozice zůstává silná, provozní výsledek se snížil

22.08.2016
Provozní výsledek NN Group za druhé čtvrtletí 2016 činí 321 milionů eur oproti 488 milionům eur ve druhém čtvrtletí 2015. Na tomto výsledku se odrazily vyšší nároky na náhradu škody z nizozemských neživotních pojistek po prudkých bouřkách, zatímco výsledek loňského druhého čtvrtletí pozitivně ovlivnila výplata dividendy ze soukromých investičních fondů a výrazně vyšší technická marže nizozemské životní pojišťovny.
 

Série zážitkových běhů NN Night Run startuje v září v Praze

15.08.2016 - Praha
Generálním partnerem série zážitkových běhů Night Run pro tisíce amatérských běžců je NN pojišťovna a penzijní společnost. Milovníci sportování se mohou hlásit na noční běhy osmi českými a moravskými městy a další, doprovodné běhy. První startovní výstřel pod patronací NN zazní 24. září v Praze a už dnes jsou v plném proudu registrace na tento i další závody.
 

Novým CFO NN ČR/SR bude jmenován Maurick Schellekens

27.07.2016
Role finančního ředitele NN ČR/SR se na začátku srpna 2016 ujme Holanďan Maurick Schellekens. Ve společnosti NN (dříve ING) působí více než 10 let, naposledy coby finanční ředitel NN v Rumunsku. Jako člen představenstva se Maurick Schellekens bude podílet na strategii a celkovém směřování společnosti.
 

Stipendium na studium v Nizozemsku získala od NN poprvé v historii Češka

25.07.2016
V rámci programu „NN Future Matters Scholarship“ získá stipendium na studium v Nizozemsku poprvé v historii také zástupce z Česka – Kristýna Matoulková (23). Ta se ocitla mezi 14 úspěšnými žadateli z celkem deseti zemí Evropy, kteří finance na studium v Nizozemsku získají. Stipendium dosahuje výše 5000 eur a plně jej hradí skupina NN.
 

Role nového obchodního ředitele NN Česká republika se ujme Zbyněk Veselý

29.06.2016
Dne 1. července 2016 nastupuje na pozici obchodního ředitele NN v České republice Zbyněk Veselý. Jeho hlavním úkolem bude rozšíření interní obchodní sítě a posílení obchodních aktivit NN v České republice. Jako člen představenstva se bude podílet také na celkovém směřování společnosti. Tomáš Nidetzký, který dosud zastával pozici obchodního ředitele NN, bude od 1. července 2016 působit v bankovní radě České národní banky.
 

Dá se vyčíslit cena života? Odborníci nabídli zajímavé odpovědi i nové otázky a veřejnosti díky projektu NN

28.06.2016
Jsou životní situace, kdy je potřeba umět cenu života stanovit, shodli se na tom přední odborníci i známé osobnosti při veřejné diskuzi projektu Cena života, která se uskutečnila pod záštitou NN pojišťovny a penzijní společnosti. Devítka hostů patřících mezi špičky ve svých oborech potvrdila, jak citlivá a mnohovrstevnatá je otázka ocenění lidského života. Kromě ekonomické aktivity je přitom potřeba myslet i na hodnotu rodinných vztahů, zapojení do společnosti i radost z běžného života.
 

Značka NN získala ocenění Superbrands 2016

22.06.2016
NN Životní pojišťovna získala prestižní ocenění Superbrands 2016. Titul Superbrands, jenž je v České republice udělován po svém obnovení již čtvrtým rokem, získávají pouze značky, které projdou vícekolovým výběrovým řízením čítajícím mimo jiné spotřebitelský průzkum agentury GfK. V poslední fázi má rozhodující slovo expertní komise Brand Council.
 

NN Group oznamuje stabilní provozní výsledek a silnou kapitálovou pozici v prvním čtvrtletí

30.05.2016
Provozní výsledek NN Group dosáhl 305 milionů eur a v porovnání s prvním čtvrtletím 2015 zůstal stabilní. Vyšší dividendy pojišťovací divize Netherlands Life a lepší výsledky NN Bank vyvážily výsledky divizí Netherlands Non Life, Insurance Europe a Asset Management.
 

Rodina a zdraví jsou pro Čechy to nejdůležitější. Pečují ale hlavně o rodinu.

19.05.2016
Češi mají poměrně jasno v tom, co je v životě důležité. Podle průzkumu NN pojišťovny a penzijní společnosti si nejvíce ceníme své rodiny a zdraví. Jako třetí následuje domov a až s odstupem je pro nás důležitou součásti spokojeného života dobrá práce, přátelé nebo pocit bezpečí. Když dojde na dělbu volného času, není už podle průzkumu NN péče o zdraví na druhém, ale až na pátém místě. Na krytí případných finančních důsledků možných zdravotních omezení prostřednictvím životního pojištění už myslí jen každý druhý Čech.