Přeskočit na: Obsah

Světový den dárců krve a výhody nejen pro ně

14.06.2023

U příležitosti Světového dne dárců krve, který se slaví vždy 14. června, děkujeme všem dárcům za jejich nezištnou pomoc druhým.

Krev je vzácný a nenahraditelný zdroj života, který nelze uměle vyrobit. Dobrovolní dárci krve proto svou ochotou darovat zachraňují životy druhých. Průměrně dostane každý člověk v Česku během svého života pětkrát krevní transfuzi.

Proč zkusit darovat

Darování krve je nejen přínosem pro společnost, ale i osobní cestou k lepší kontrole nad vlastním zdravím. Dárci krve se pravidelně podrobují lékařské prohlídce a testům krve.

Podle Českého červeného kříže a doporučení lékařů, by Česko potřebovalo dalších ještě 35 000 nových dárců, aby se pokryl přirozený úbytek a posílil se celý transfuzní systém.

V NN navíc oceňujeme dobrovolné dárce krve slevou 15 % na pojištění zásadních životních rizik.

Jak na výhody nejen pro dárce

K zařazení do programu Fit Dárce stačí prokázat provedení odběru v uplynulém kalendářním roce. Není proto výjimkou ani to, že tato sleva inspiruje naše klienty k rozhodnutí stát se dárcem krve. A to nás pokaždé moc těší!

Náš program NN Fit je ale mnohem širší. Na 15 % slevu na pojistném v rámci programu Fit sport dosáhnou i ti, co pravidelně sportují. Fit BMI zase motivuje lidi v prvním stupni obezity snížit své BMI do 3 let alespoň o 2 body.

Naším cílem je podporovat zdravý životní styl, a to má u klientů velký ohlas – někteří to berou jako dobrý impulz pro změnu, jiní se rádi se nechají odměnit za odpovědný přístup k sobě nebo ke společnosti.