Přeskočit na: Obsah

24.11.2015

NN pokřtila další knihu o financích pro děti

Na pulty knihkupectví míří druhý díl knihy o financích pro děti od Denisy Proškové. Knížka Aby vám peníze dobře sloužily, která vznikla za podpory NN pojišťovny a penzijní společnosti, je určena dětem druhého stupně základních škol.

Titul s názvem Aby vám peníze dobře sloužily volně navazuje na první čtení o financích Kde rostou peníze?, které vyšlo před rokem a zaměřovalo se na děti předškolního a raného školního věku. Kniha se setkala s nebývalým zájmem, a to nejen ze strany samotných čtenářů, ale i několika pražských škol, které ji používají ve výuce finanční gramotnosti. „Srozumitelné knížky pro děti o správném zacházení s penězi na našem trhu vyloženě chybí. Finanční záležitosti by se měly s dětmi  probírat v širších souvislostech, nestačí jim jenom vysvětlit, jak vydělávat, utrácet, spořit nebo investovat. Čím dřív pochopí, že závist je nesmyslná a že ne všechno se dá za peníze koupit, tím se jim bude v dospělosti žít lépe,“ vysvětluje motivy autorka Denisa Prošková.

NN se proto rozhodla podpořit i vznik druhého dílu Aby vám peníze dobře sloužily, který školáky seznamuje s pojmy, jako je půjčka, dluh nebo úvěr, ale také s principy pojištění a základy investování. Kniha klade důraz na to, aby děti pochopily, že se v oblasti financí mají rozhodovat podle svých skutečných možností, nikoli podle svých tužeb nebo toho, co mají nebo chtějí ostatní. Stejně jako první díl je i tato knížka obohacena ilustracemi Denisy Proškové a v knihkupectvích se objeví na přelomu listopadu a prosince.

Na slavnostním křtu, který se konal včera v restauraci Ginger & Fred v Tančícím domě, knize popřála hodně úspěchů také Kateřina Štěrbová, členka představenstva NN zodpovědná za marketing a produktový vývoj: „Jako pojišťovna cítíme určitou povinnost podporovat finanční gramotnost a odpovědnost, zejména pokud jde o mladé lidi. Nápad vytvořit zábavné a netradiční čtení pro děti nás nadchl a těší nás, že se knížka setkala s tak pozitivními ohlasy. Proto jsme se rozhodli podpořit i druhý díl, který je věnovaný o něco starším dětem. Pevně věřím, že bude neméně úspěšný.“