Přeskočit na: Obsah

12.09.2013

Peter Van Ooijen novým finančním ředitelem ING Pojišťovny ČR a SR

Peter Van Ooijen vystudoval matematiku na Leidenské univerzitě a pojistnou matematiku na univerzitě v Amsterdamu. Svou profesní kariéru spojil se značkou ING – do nizozemského ING, resp. Nationale Nederlanden, nastoupil záhy po vysoké škole. Vystřídal zde několik pozic v oblasti financí, pojistné matematiky a controllingu. Během svého působení v Nizozemí se vypracoval až na pozici finančního ředitele a ředitele pro řízení pojistných rizik, zároveň se stal členem představenstva. Od roku 2008 působil v polské ING, nejdříve jako ředitel pro řízení rizik a od roku 2010 jako finanční ředitel. Současně byl členem představenstva společnosti.

„Práce v ING Pojišťovně ČR a SR je pro mne novou výzvou. Jsem rád, že mohu být součástí transformačních změn, které by měly přispět k větší efektivitě společnosti. Je mi blízký model řízení firmy, jasné zaměření na klienta a jeho potřeby a prioritní snaha managementu posílit pozici ING Pojišťovny jako moderní firmy a leadera ve svém oboru,“ říká Peter Van Ooijen.

Peterovi je 50 let, je ženatý, má devatenáctiletého syna a ve volném čase se věnuje sportu (tenis, běh). Také rád čte a sleduje novinky z oblasti IT.