5 mýtů o životním pojištění aneb Nenechte se zmást

18.05.2016

Smyslem životního pojištění je okamžitá dostupnost finančního zajištění v nečekaných životních situacích, které mohou vést k dlouhodobému výpadku příjmu.

K tomu, aby plnilo svůj účel, je však potřeba umět si zvolit správný typ pojištění a dobře ho nastavit. Mnoha lidem v tom bohužel brání nespočet mýtů, které neprávem kazí životnímu pojištění pověst. Přečtěte si pět největších omylů spolu s vysvětlením, proč v ně nevěřit.

Životní pojištění je nevýhodné spoření 

Podstatou pojištění nikdy nebylo spoření. I u takzvaných rezervotvorných pojištění jde na prvním místě o krytí rizik a teprve druhotně o vytváření finanční rezervy, například pro přilepšení rozpočtu v penzi. V posledních letech roste obliba čistě rizikového pojištění, které je jednodušší a cenově dostupnější, zatímco pro vytváření finanční rezervy jsou využívány například investice do podílových fondů.

Před úrazem nebo nemocí mě pojištění neochrání

To nesvede žádný produkt, a právě proto je krytí rizik tak důležité. V případě vážného úrazu nebo dlouhodobé nemoci živitele rodiny může správně nastavené životní pojištění poskytnout rodině dostatečné finanční zajištění a odvrátit závažné existenční problémy, které by jinak mohly nastat.

Životní pojištění má smysl jen pro lidi s dětmi

Vážná nemoc, invalidita či úraz s trvalými následky mohou do tíživé finanční situace dostat kohokoli. Nemáte-li úspory v řádech milionů nebo jinou formu finančního zajištění, pak je životní pojištění rozumnou ochranou před riziky, která mohou způsobit dlouhodobý výpadek příjmu.

Po čtyřicítce mě už stejně nikdo nepojistí

To je naprostý mýtus. Vstupní věk pro rizikové životní pojištění NN Život je 0-70 let, pro jednotlivá připojištění může být o něco nižší, například 60 let pro případ závažných onemocnění (včetně rakoviny). Při minimální pojistné době 5 let se tak proti různým rizikům může klidně pojistit i důchodce.

Na pojištění nemám dost peněz, budu raději spořit

V případě vážných rizik může člověk v dlouhodobém horizontu potřebovat i několik milionů, a to málokdo našetří. Hodnota pojištění tkví právě v tom, že i při relativně nízkých měsíčních platbách (od 300 Kč měsíčně) je v případě potřeby klientovi vyplacena vysoká pojistná částka, která většinou mnohonásobně převyšuje do pojištění vložené prostředky.
 

Přihlásit se k odběru novinek

Nejnovější články

Mohlo by vás zajímat

Otestujte si svoji kondici

Odpovězte na pár jednoduchých otázek a hned zjistíte, jak jste na tom s kondicí.

Spustit test kondice

Jsme tu pro vás!

Uvažujete jak sebe, nebo svou rodinu zabezpečit pro případ nepříznivých situací?
Neváhejte nás kontaktovat!
Rádi vám se vším poradíme a
zodpovíme vaše dotazy.