Přeskočit na: Obsah

Muzea, kde nudu nezažijete.

Muzea v Česku hlásí otevřeno! Ve kterých si kulturní odpoledne rozhodně užijete?

Štítky: #motivace, #rady, #vzdělávání, #zajímavosti,

Text: Karolína Rychtecká
Foto: Archiv

Mimořádná doba sice stále ještě trvá, stejně jako některá bezpečnostní opatření. Přesto se vše postupně začíná vracet do normálu. Také muzeím a kultuře se v Česku blýská na lepší časy. Exponáty za sklem, staré texty a zaprášené vitríny jsou už natěšené na vaše oči. Jestliže jste milovníci muzeí, pak jejich návštěvu rozhodně přidejte do svého itineráře a nevynechejte ani neobvyklé expozice!

Muzeum historických nočníků a toalet

Netradičně tradiční muzeum historických nočníků a toalet se nachází v našem hlavním městě. V muzeu pod Vyšehradem najdete asi dva tisíce nejrůznějších kousků z blízké i dávné minulosti. Prohlédnout si můžete například nočníky, které byly speciálně vyrobeny pro Napoleona Bonaparte, pro čínského císaře či pro Lincolnovu ložnici v Bílém domě. Ve zdejší expozici je k vidění také nočník celý ze stříbra, speciální kolekce dámských nočníků nebo nočníků pro panenky. Muzeum vás v neposlední řadě provede i samotným vývojem toalet. I když se jedná o běžné věci, které každý dennodenně používáme, jistě vás celá expozice nadchne. A možná právě proto.

Muzeum fantastických iluzí

V Praze ještě chvíli zůstaneme, nachází se zde totiž jedno z nejzábavnějších muzeí v Česku. Jedná se o Muzeum fantastických iluzí ve Vodičkově ulici, nedaleko Václavského náměstí. Nabízí více jak 100 interaktivních optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vyzkoušet můžete kouzelnou židli nebo magickou místnost, která z vás udělá miniaturu, či naopak obra. Nechte se odnést dinosaurem do svého hnízda nebo vystřelit z děla a levitovat ve vzduchu. Možností je tady více než dost a expozice si užijete v jakémkoli věku. Hlavně si nezapomeňte nabít foťák, ať si můžete pořídit legrační a jedinečné fotky.

Peklo Čertovina

Máte rádi pohádky a pekla se nebojíte? Vyrazte do Hlinska do muzea Peklo Čertovina. Muzeum vás vtáhne až 12 metrů pod zem, kde se potkáte s těmi pravými pekelníky nebo samotným Luciferem. Expozice nemá za úkol strašit a děsit nečekaným lekáním. Jedná se o rodinný areál plný zážitků, a navíc je jediný svého druhu v Evropě. Muzeum je nádherně interiérově zařízené a má také své občerstvení, kde se pije z čertích rohů. Celý zážitek vám dotvoří příběhy o pekle a po návštěvě už budete přesně vědět, co obnáší všech sedm hříchů. Peklo Čertovina je ideálním místem pro rodiny s dětmi, ale také pro dospělé.

Letecké muzeum v Kunovicích

Věděli jste, že se u nás můžete na letadla nejen dívat, ale také se jich dotknout a podívat se u spousty z nich dovnitř? Tento zážitek vám umožní Letecké muzeum v Kunovicích. Prohlédnout si můžete útroby letadel, dotýkat se jich, ale také si například poslechnout radiokomunikaci posádek s letištní věží. Návštěva vám zabere celý den, a navíc zde nejsou mezi návštěvníky a vystavenými exponáty žádné bariéry. Vyrazíte s rodinou nasát tu pravou leteckou atmosféru?

Muzeum Járy Cimrmana a rozhledna Maják v Příchovicích

Jára Cimrman, legenda Českého nebe. Jste fanouškem cimrmanovských her, hlášky z nich užíváte v běžném životě a nikdy vás neomrzí? Vyrazte do Muzea Járy Cimrmana v Příchovicích. V areálu U Čápa stojí Maják Járy Cimrmana s dobovou expozicí. V muzeu je umístěna značná část „pozůstalosti“ Járy Cimrmana a mnoho dalších předmětů z doby, kdy tato legenda pobývala na Liptákovsku. K vidění jsou například dívčí šaty, které malý Jára nosíval ve svém takzvaném dívčím období, či géniova busta, kterou při napařování klobouků poničil kloboučník Lešner. Muzeum má i venkovní expozici – pohádkový lesopark, který si užijí zejména děti.  
 

29.05.2020

Sdílet

Přihlásit se k odběru novinek

Zadejte svoji emailovou adresu a nechte se pravidelně informovat o nových článcích na našem webu.

Souhlas se zpracováním osobních údajů je povinné pole

Kliknutím na tlačítko odeslat souhlasíte s tím, že budou vámi poskytnuté osobní údaje zpracovávány pro účely zasílání upozornění na nové články, a zároveň berete na vědomí informace dostupné v Poučení o ochraně osobních údajů – NN Finance s.r.o.

My za vámi stojíme

s Rizikovým životním pojištěním NN Orange Risk

Více o pojištění


Přihlásit se k odběru novinek

Zadejte svoji emailovou adresu a nechte se pravidelně informovat o nových článcích na našem webu.

Souhlas se zpracováním osobních údajů je povinné pole

Kliknutím na tlačítko odeslat souhlasíte s tím, že budou vámi poskytnuté osobní údaje zpracovávány pro účely zasílání upozornění na nové články, a zároveň berete na vědomí informace dostupné v Poučení o ochraně osobních údajů – NN Finance s.r.o.

Kontakt

NN Životní pojišťovna
Nádražní 344/25, 150 00 Praha 5 – Smíchov